پیشگام رهایی

پیشگام رهایی

طبقه بندی موضوعی

پربیننده ترین مطالب

۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است


عزیزان توجه کنند. از همه نزدیکان خودم می خواهم یاری کنند تا در اولین فرصت ، ما پیشگامان تحقق بخشیدن به این تز و نظریه باشیم. از همسرم، از فرزندانم و از نزدیکانم می خواهم یاری کنند تا پیشگام تحقق بخشیدن به این تز و نظریه باشیم و آن این است که انقلاب اسلامی ما با روند و مناسبات اقتصادی موجود در جامعه ما در معرض خطر و آسیب قطعی است. چرا؟ برای اینکه در این بعدش اسلامی نشده است. مردان، زنان، جوانان و نوجوانان انقلابی ما امروز با چشم خودشان می بینند که نزدیک به 15 ماه از پیروزی انقلاب می گذرد ولی هنوز در جامعه ما ، سیرها و خیلی سیرها با گرسنه ها و خیلی گرسنه ها با هم در جامعه دیده می شوند.

تا وقتی چنین است، جامعه ما اسلامی نیست. همانطور که عرض کردم این مطلب مهم و نقطه جدیدی است. نقطه اصل تکاملی است در این انقلاب و باید به دنبال آن رفت و آن را دنبال کرد. این را من بارها در شورای انقلاب با همین عبارت برای دوستانم گفته ام که دوستان برای ما قابل قبول نیست که اداره جامعه در دسترس ما باشد و باز هم در این مملکت کسی شب گرسنه بخوابد. کسی زیر طاقی بخوابد که نگران است بر سر او و عزیزانش خراب شود. از آب آلوده برای شرب استفاده کند. از بی درمانی جان خود و عزیزانش در معرض خطر باشد. این قابل قبول نیست. این را چندین بار در شورای انقلاب گفته ام ولی اعتراف می کنم در برابر ملت عزیزمان که موفقیت ما در این زمینه بسیار ناچیز بوده است. و امروز می خواهم در این روز و در این مجمع ، اعلام کنم که همه کسانی که دلشان در عشق این انقلاب، مالامال شور و هیجان و قلبشان در محبت این انقلاب می تپد باید حرکت و اقدامی سریع و قاطع و موثر آغاز کنند و آغاز کنیم. و هر چه زودتر به این فاصله جهنمی سطح زندگی در جامعه جمهوری اسلامی ایران پایان بدهیم.

 من خود چون از زندگی متوسطی لااقل برخوردار هستم و رفاه متوسطی دارم، وظیفه دارم پیشگام شوم و پیش قدم شوم و دیگران را به پیش قدمی فرا خوانم و ای کاش دیگران پیشگام شوند و من دنبال آن ها باشم که سخنم و عملم از شائبه هر گونه ریا و خودنمایی و تظاهر و جاه طلبی خالی شود. ولی اگر کسی جلو نیفتد، ناچارم شروع کنم و عمل کنم. اعلام می کنم باید هر چه زودتر تلاشی برای تقسیم عادلانه سرانه همه امکانات بهزیستی در کشور ایران، در این 36 میلیون جمعیت به عمل بیاید. و گرنه اسلاممان باز هم تک بعدی خواهد ماند. و انقلاب اسلامی مان همه جانبه نخواهد شد. اعلام می کنم پیشه وران، بازرگانان باید بدانند سود سرشار بردن، ضد نظام اسلام است. صاحبان گارگاه های کوچک بدانند سود سرشار بردن ضد نظام اسلام است. پیغمبر اکرم (ص) وقتی با مهاجران در مدینه روبرو شد، با مهاجران روزافزون چی کرد، به انصار چه گفت؟ از آن ها چه خواست؟ مگر نه از آنها خواست که هر یک از ساکنان مدینه در حد توانایی، یک مهاجر و خانواده اش را در زندگی خودشان شریک کنند. مگر سال اول پیروزی انقلاب اسلام، این گونه نگذشت؟/ شهید بهشتی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ مرداد ۹۴ ، ۱۶:۵۱
پیشگام رهایی


این انقلاب  برخلاف اظهارات عده ای زاییده مشکلات و ظلم های رژیم پهلوی نیست ، و بدلیل فقر و مشکلات اقتصادی هم ایجاد نشده است ،یا از شکاف و عدم هماهنگی توسعه سیاسی احتماعی با توسعه فرهنگی بیرون نزده ..


چرا که در تاریخ این ملت ظلم بسیار بوده و ختم به انقلاب نشده ..

فقر و مشکلات اقتصادی و قحطی بسیار بوده و ختم به انقلاب نشده ..

نا هماهنگی و عدم توازن هم بسیار بوده ..


این انقلاب محصول یک تغییر در  مردم است ، این تغییربود که از این جماعت ، مردمی متفاوت از گذشته به وجود اورد تا نسبت به ظلم و فقر و تبعیض  متفاوت از تاریخ خود  عمل کنند.

و این تغییر رفتار ، زاییده تغییر افکار مردم بود .

مردم دیگر مانند قبل نمی اندیشیدند ..و مثل گذاشته حساب و کتاب نمیکردند .

و این تغییری یک لحظه و اتفاقی  نبود بلکه محصول دو دهه مجاهده شبکه تبلیغی اسلام سیاسی و اجتماعی ( خامنه ای ها ، مطهری ها ، بهشتی ها ، باهنرها ، شریعتی ها ، مفتح ها ، هاشمی نژاد ها ...) بود که مردم را از جماعتی مذهبی منزوی بی فایده به جماعتی حزب اللهی فعال و مسولیت شناس و عملگرا تبدیل کرده بود ..انقلابی فکری و اجتماعی با محوریت روح خدا 

جماعتی که میخواستند سرنوشتشان را بدست خویش تغییر دهند تا ارده خدا نیز محقق شود ..و شد انچه باید میشد .


لذا این انقلاب متفاوت از انقلاب های دیگر شد یعنی نه عده ای جدا از مردم کودتایی کردند ، یا مانند روسیه ، حزبی از کمبود نان سوء استفاده کرده باشد و مردم را بشوراند و انقلابی شکل بگیرد . این انقلاب به معنای واقعی کلمه مردمی بود .


و تداوم ان نیز با حرکت مردم امکان پذیر است ، اگر شبکه تبلیغی اسلام انقلابی وظیفه اش را انجام ندادند و مردم وضعیت فعلی و نیاز انقلاب را نفهمیدند انقلاب پیش نخواهد نرفت .

این انقلاب نظامی حزبی نیس که اگر حزب حاکم توجیه بشود کفایت کند انقلاب حرکت   ..نخیر باید مردم متوجه بشوند و حرکت بکنند تا بتوان انقلاب را پیش برد .


شبکه مبلغان انقلاب اسلامی اگر شکل نگیرد ، و  مبلغان صرفا  مشغول درون افشانی و باد کردن جمع های خودشان فارغ از مردم باشند  ، یا مشغول مشاوره و پژوهش های تخصصی  حول مسولین باشند یا از دور به تعبیری از بالکن داد بزند و بیانیه بخواند بی انکه میان مردم باشد  حاصلش عقبگرد هایی چون انتخابات 92 خواهد بود . 

خلاصه ول معطل خواهیم بود .

که به قول استاد رحیم پور انقلاب چیزی جز انقلابیون نیست .. 

ما دور شده ایم و بر بالکن راحتی و گشاد بازی لم داده ایم و اهل افاضات پراندن و رهنمود دادن و بشود و این حرف ها شد ه ایم .

انقلاب نیاز به رجعت کننده گانی دارد برای بازگشت به اصول بنیادینش. 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ مرداد ۹۴ ، ۱۹:۱۷
پیشگام رهایی


. . . در حضور سایه بی شمشیر نتوانم نشست

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۷ مرداد ۹۴ ، ۱۵:۵۴
پیشگام رهایی


چه شود به چهرهٔ زرد من نظری برای خدا کنی

که اگر کنی همه درد من به یکی نظاره دوا کنی

 

تو شهی و کشور جان تو را ، تو مهی و جان جهان تو را

ز ره کرم چه زیان تو را ، که نظر به حال گدا کنی

 

ز تو گر تفقد و گر ستم، بود آن عنایت و این کرم

همه از تو خوش بود ای صنم، چه جفا کنی چه وفا کنی

 

همه جا کشی می لاله گون ز ایاغ مدعیان دون

شکنی پیالهٔ ما که خون به دل شکستهٔ ما کنی

 

تو کمان کشیده و در کمین، که زنی به تیرم و من غمین

همهٔ غمم بود از همین، که خدا نکرده خطا کنی


/شاعر: هاتف اصفهانی

 

۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۵ مرداد ۹۴ ، ۱۰:۴۱
پیشگام رهایی


 یادداشت محمد حسین وزارتی در بخش دیگران سایت khamenei.ir  علاوه بر نکات خوب و مفید و جالبش نقصی هم داشت . این یادداشت که تحلیلی بر موضع‌گیری این روزهای رهبر انقلاب در موضوع هسته ای هست ،با  تیتر  " نگاه کلان به مذاکرات هسته‌ای " در سایت اورده شده است .

* پس از اعلام جمع‌بندی مذاکرات در وین، برخی توقع داشتند رهبر انقلاب موضع حمایتی و یا انتقادی آشکاری اتخاذ کنند، در حالی که هنوز مسیر قانونی و ساز و کار مشخص‌شده برای این توافق به انتها نرسیده است. امام جواد علیه‌السلام می‌فرمایند: «إظهارُ الشَّیءِ قَبلَ أن یُستَحکمَ مَفسَدَةٌ لَهُ؛ آشکار کردن چیزی پیش از استوار شدن، مایه‌ی تباهی آن است.» (تحف العقول ص ۴۵۷) 


- این یادداشت در انتها با توصیه به روند نگری  به پرونده هسته ای پایان میپذیرد .و کلان نگری و روند نگری را از ویژه گی های رهبری میخواند .

این در حالی است که رهبر انقلاب همواره علاوه بر نگاه کلان و روند نگر ، در موضوعات مختلف ، ورود های جزئی داشته اند و به تعیین و تبیین خطوط قرمز و نیاز های کشور پرداخته اند .

مطمئنا  در این روزهای حساس بررسی توافق هسته ای ، نباید خطوط قرمز و نیاز های واقعی کشور تحت نگاه های کلان و روند نگری ها نادیده انگاشته شود .

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۱ مرداد ۹۴ ، ۰۷:۲۸
پیشگام رهایی